Вестибулярна частина перетинчастого лабіринту внутрішнього вуха

Вестибулярна частина перетинчастого лабіринту.

Це місце розташування рецепторів органів рівноваги. Вона складається з 2-х мішечків—еліптичного (маточки), круглого, сполучених за допомогою вузького каналу і пов’язаних з 3-ма напівкружними каналами. Ці канали на місці з’єднання їх з еліптичними мішечками мають розширення—ампули. В стінки перетинчастого лабіринту в області еліптичного і сферичного мішечків і ампул є ділянки, які містять чутливі кл. В мішечках ці клітини називаютьсяплямами, в ампулах—гребінцями. Стінка вестибулярної частини перетинчастого лабіринту складається з одношарового плоского епітелію, за винятком—кріст і мішечків(там кубіч. і призмат.епітелій)

Плями мішечків і маточки.

Ці плями вистелені епітелієм, розташованим на БМ і складається з сенсорних і опорних кл. Поверхня епітелію покрита особливим драглистої отолитовой мембраною, в яку включені отоліти, або статоконии. Макула эллипт.мішечки—місце сприйняття лінійних прискорень і земного тяжіння. Макула сфер.мішечка, яв-ся рецептором гравітації, сприймаючи при цьому вібраційний коливання.

Ампулярной гребінці.Вони у вигляді поперечних складок нах-ся в кожному ампулярному розширенні напівкружного каналу. Ампулярної гребінець вистелений сенсорними волоськовимі і пі-ми эпителиоцитами. Апікальна частина цих кл. оточена желатинозным прозорим куполом. Функціонально,купол—рецептор кутових прискорень.

Волоскові сенсорні кл. безпосередньо звернені своїми вершинами, усіченими волосками, в порожнину лабіринту. За будовою волоскові кл. поділені на 2 типи:

  • Клітини першого типаотличаются округлим широкою основою, до якого примикає нервове закінчення.
  • Клітини другого типаимеют призматичну форму. До основи кл. безпосередньо примикають точкові аферентні і еферентні нервові закінчення, обр-ие синапси. На зовнішній поверхні є кутикула, від якої відходять стереоцилии і одна киноцилия