Функції бактерицидні лампи

11-4-2020

not found

Одним з найдієвіших засобів для цього є регулярне УФ-опромінення.

В даний час на тлі зростання загрози епідемічних захворювань компанія «ЕСКО СВІТЛО» інтегрує в свої світлодіодні світильники функцію знезараження поверхонь і приміщень.

Oscar Ultra – світлодіодний світильник з вбудованою бактерицидною лампою.

Світильник дозволяє реалізовувати додаткову функцію – знезаражувати робоче приміщення. Для цього в нього вбудовується бактерицидна лампа. Вона автоматично включається, коли в приміщенні немає людей.

Переваги бактерицидного опромінювача відкритого типу

Бактерицидна (ультрафіолетова) лампа має колбу з увіолевого скла з підвищеною пропускною спроможністю ультрафіолету з довжинами хвиль 200-300 нм. Таке УФ-випромінювання називають «м'яким». Воно має знезаражувальні властивості (нейтралізує бактерії, віруси, цвіль, дріжджі і т.д.) і мінімізує утворення озону і шкідливий вплив на очі і шкіру людини. Цим бактерицидна лампа відрізняється від кварцової. У останньої колба виготовляється з кварцового скла, яке не затримує «жорсткий» ультрафіолет (довжина хвилі більше 400 нм). Кварцова лампа збагачує повітря в приміщенні озоном, який також володіє потужним дезинфікуючим ефектом. Однак після обробки приміщення кварцовою лампою його необхідно провітрити, чого не потрібно після застосування бактерицидної (ультрафіолетової) лампи.

Знезараження не тільки повітря, а й усіх поверхонь в приміщенні, на які потрапляє ультрафіолетове випромінювання – це є критично важливою перевагою конструкції відкритого типу, так як віруси зберігають життєздатність на поверхнях у багато разів довше, ніж в повітряному просторі приміщень. Знищення вірусів на поверхнях є ключовим моментом реального знезараження приміщень!

У нашій країні розробкою і виробництвом біодинамічних світильників з бактерицидними лампами займається тільки компанія «ЕСКО СВІТЛО».

Даний функціонал може бути представлений і в інших моделях світильників компанії ЕСКО СВІТЛО

LIZA Ultra ESTATE ROUND Ultra Shtorm Ultra

Світлодіодний біодинамічний світильник з вбудованою бактерицидною лампою

По всьому світу більшої популярності набуває напрямок біодинамічного освітлення «Human Centric Lighting». Компанія «ЕСКО СВІТЛО» інтегрувала в свою продукцію біодинамічні рішення, доповнивши їх функцією знезараження приміщень.

Oscar Bio – Світлодіодний біодинамічний світильник з вбудованою бактерицидною лампою.

Біодинамічні світильники – це програмовані освітлювальні прилади, що функціонують протягом робочого дня в різних режимах. Якщо ними оснастити, наприклад, офіс, то вранці, коли співробітники тільки займають свої робочі місця, біодинамічний світильник формує максимально холодний по колірному відчуття людини світловий потік – до 6500 К і рівень освітленості 1500-2000 Лк. При такому світлі працівник відчуває прилив бадьорості, що відповідним чином відбивається на продуктивності його дій.

В середині дня, ближче до обідньої перерви, світловий потік ставати більш теплим, розслаблюючим – 4000-5000 К і рівень освітленості 500-700 Лк. Потім світильник знову формує холодний світловий потік і ближче до вечора, до часу завершення робочого дня, офіс знову заливає теплий спокійний світло – близько 3000 К і рівень освітленості 300-400 Лк. Тепле світло в кінці робочого дня діє на людину заспокійливо і нормалізує його емоційний стан.

Безліч наукових досліджень вже довели позитивний вплив біодинамічного освітлення, яке збільшує концентрацію та увагу, а також швидкість засвоєння і обробки інформації, зменшує кількість помилок, покращує пам'ять, а також робить позитивний вплив на сон і загальний стан людини.

Результати позитивного впливу біодинамічного освітлення протягом робочого дня:

29,4% – підвищення продуктивності праці

36,8% – поліпшення концентрації уваги

28,4% – збільшення рівня життєвої енергії

26,7% – стабілізація самопочуття і стану здоров'я

31% – зниження денної сонливості в осінній період

Думки фахівців.

Сергій Сизий, засновник і керівник першої в Росії школи светодизайна LIDS Lighting Design School, член Міжнародної асоціації светодізайнери IALD:

– Безсумнівно, впровадження біодинамічного освітлення має перспективи у всіх областях. У промисловому секторі такі системи актуальні для підприємств, що працюють позмінно. В даний час проводяться дослідження і формулюються рекомендації щодо висвітлення робочих місць, які використовуються в нічний час.

У житлових приміщеннях світло із змінною колірною температурою також буде затребуваний, оскільки правильно підібране біологічне освітлення допомагає знизити ризик розвитку сезонної депресії. Важлива відмінність таких систем в приватному інтер'єрі – наявність можливості ручного регулювання. Експерименти показали: якщо у користувача є можливість самому міняти режим освітленості і колірну температуру, то ефективність впливу світла на біоритми зростає.

Антон Шаракшане, кандидат фізико-математичних наук, співробітник Інституту радіотехніки й електроніки ім. В.А. Котельникова РАН:

– Світла на робочому місці потрібно багато і не тільки для комфорту, але і щоб підвищити продуктивність праці. Міняти кольоровість і інтенсивність освітлення потрібно в приміщеннях, де людина і працює, і готується до сну. Наприклад, в житловому приміщенні, якщо воно використовується для роботи на віддаленому доступі.

Перспективним вважаю застосування біодинамічного освітлення в громадських просторах. У місцях великого скупчення людей у вечірній час можна використовувати освітлення з меншою колірною температурою. Зокрема, вдалий досвід використання біодинамічного освітлення в нових поїздах метро «Москва».

Даний функціонал може бути представлений і в інших моделях світильників компанії Еско світло

LIZA BIO ESTATE ROUND BIO

Всі представлені моделі світлодіодних світильників можуть поєднувати в собі 2 функції: біодинамічного і бактерицидну.

Більш детальну інформацію та технічні характеристики ви можете подивитися у нас на сайті: esnl.ru

З усіх питань придбання даних моделей світильників ви можете звертатися на пошту: [email protected]

Або за телефоном: +7 (495) 725-37-85

Цей матеріал опублікований в травневому номері Галузевого журналу «Будівництво». Весь журнал ви можете прочитати або скачати тут.

Також хочемо вам порекомендувати SM technology com ua