Хто такий отоларинголог

7-27-2021

Чому цей фахівець відповідає відразу за три органи-вухо, горло і ніс? Наскільки лори затребувані і скільки вони заробляють. Також хочемо вам порекомендувати https://yevhenfliak.com/.

Отоларингологи займаються вивченням, діагностикою, дослідженням і лікуванням різних порушень вух, горла і носа. Професія охоплює 3 складні системи людського тіла, тому вимагає від фахівців особливої уважності і глибоких знань. Лор-відділення є у всіх лікарнях, також доктора входять в штат поліклінік. Це один з найскладніших і цікавих розділів хірургії, для роботи з яким потрібні не тільки глибокі пізнання, а й здатність мислити неординарно.

Історія професії лор-лікаря

Лікування захворювань вуха, горла і носа практикувалося ще в стародавні часи. Можна зробити висновки з археологічних розкопок, що навіть видалення мигдалин і поліпів було справою досить поширеним. При обстеженні могили фараона рамзеса ii вчені виявили документи, які дуже схожі на рецепти для приготування засобів, що використовуються для лікування вух. Перше проведення трахеотомії приписують гіппократу, а інтубації – авісценне.

У росії оториноларингологія почала існувати, як самостійна дисципліна, в 1893 році – вона була введена у військово-медичної академії санкт-петербурга. Вже в 1922 році її вивчення стало обов’язковим на всіх факультетах медичних вищих установ. У наші дні розвиток дисципліни багато в чому залежить від технічного прогресу і наукової діяльності фахівців. З появою нових технологій лікування таких складних захворювань, як глухота, стало реальністю.

Тонкощі професії

Професія отоларинголога досить складна, адже лікар має справу відразу з трьома важливими системами органів, які складаються з декількох частин. Наприклад, слуховий апарат-це не тільки слухова труба і вушна раковина, але ще середнє і внутрішнє вухо. Ніс складається з зовнішніх і внутрішніх частин органу нюху, а ще носових пазух. А горло і зовсім включає в себе 4 органи: глотку, гортань стравохід і трахею .

Логічним буде питання, чому одному доктору доводиться відповідати за всі ці складні системи? відповідь дуже проста: все тому, що дані органи і їх системи нерозривно пов’язані один з одним. Перевірити це можна на банальному прикладі. Згадайте застуду-коли ми хворіємо, то відчуваємо і першіння в горлі, і закладеність носа, і іноді біль у вухах. Навіть найпростіші порушення потрібно лікувати комплексно, інакше нежить може привести до втрати слуху, а ангіна – до гаймориту.

Принадність професії також полягає в різновидах її вузьких спеціалізацій. Доктор може стати профільним фахівцем, і це зробить його вельми затребуваним. Лор-лікар може працювати в таких напрямках:

  • сурдологія-діагностика та лікування порушень слуху;
  • фоніатрія-спеціалізується на лікуванні голосового апарату;
  • отоневрологія-широка область, що охоплює захворювання, що виникли на тлі порушення роботи і травм головного мозку (параліч гортані, ураження вестибулярного апарату або смакового аналізатора і т. Д.);
  • військова отоларингологія-займається лікуванням поранених бійців.

Навчання професії

Щоб стати отоларингологом, потрібно як мінімум 6 років присвятити навчанню у вищій установі. Професія відноситься до розділу хірургії, студент сам вибирає свою спеціалізацію. Освіта вважається закінченим, якщо молодий фахівець пройшов інтернатуру і ординатуру. Зараз вигідніше вибирати для себе ординатуру, тому як вона вважається більш престижною і вище цінується при прийомі на роботу. Однак під час її проходження варто пам’ятати, що стаж роботи враховуватися не буде.

Існує й інший, довший шлях отримання професії лор-лікаря. Він починається з медичного училища. Якщо студент вибрав саме його, то потрібно бути готовим, що навчання затягнеться ще на 3 роки, без урахування інтернатури та ординатури. В цілому вчитися доведеться від 8 до 10 років, але за цей час молодий фахівець набирається достатньо досвіду, щоб почати самостійно працювати з пацієнтами.

У чому полягає суть роботи лора

Лікар-отоларинголог може працювати в поліклініці або лікарні. У поліклініці доктор приймає пацієнтів і ділить їх на первинних, і тих, які вже зверталися за допомогою. Він проводить огляд за допомогою спеціальних пристосувань і апаратів, призначає додаткові аналізи і консультації з іншими лікарями, ставить діагноз, прописує лікування. Також відвідує хворих на дому і може проводити деякі нескладні маніпуляції в умовах лор-кабінету.

Отоларинголог, який працює в лікарні, має більше обов’язків і відповідальності. Він постійно проводить операції і веде кожного пацієнта від моменту прийому і до виписки. Часто оперативне втручання потрібно робити дуже швидко, від правильності і швидкості рухів залежить життя хворого.

Який він, ідеальний лор?

Перш за все, отоларинголог – лікар, а ця професія вимагає від фахівця таких якостей, як людинолюбство, чесність, вміння співчувати і готовність завжди прийти на допомогу. Так як спеціалізація досить складна і пов’язана з людьми, доктор повинен володіти високими інтелектуальними здібностями і бути стійким до стресів. Напруга і робота без вихідних, екстрені ситуації, роздратовані і нервові пацієнти – все це вимагає відмінної психологічної витримки.

Також лікар повинен досконало володіти знаннями, отриманими під час навчання і проходження інтернатури або ординатури. Неможливо працювати отоларингологом, якщо людина не може самостійно приймати правильні рішення, швидко орієнтуватися в ситуації, бути впевненим у собі і зібраним. Гидливість також стане серйозною перешкодою-кров, гнійні виділення і неприємні запахи – буденність для лора.

Володіння навичками роботи з сучасною технікою та обладнанням просто необхідно лікарю в повсякденній роботі, так як і добре розвинена дрібна моторика. А ще отоларинголог повинен щодня самовдосконалюватися, вивчати останні новинки у своїй професії, розвиватися і підвищувати професійний рівень. Тільки морально стійкі, відповідальні, працьовиті і грамотні люди можуть знайти своє покликання в професії лора.

Популярність спеціальності

Отоларингологи були завжди затребувані, особливо, якщо вони оперують. Зараз такі фахівці досить часто поєднують зайнятість в державних і приватних клініках. Високо цінуються лікарі вузьких спеціалізацій, так як їх дуже мало в нашій країні. У деяких регіонах спостерігається навіть гостра нестача лорів, особливо в маленьких віддалених містах.

Якщо лікар хоче отримати високооплачувану і затребувану роботу, він повинен постійно підвищувати рівень своєї кваліфікації. Найбільше цінують хороших фахівців в ближньому зарубіжжі. Висококласні професіонали нерідко залишають свою країну, щоб їх оцінювали по достоїнству.

Оплата праці

У звичайній поліклініці отоларинголог отримує небагато, як і всі лікарі. Однак перепрацьовувати йому там також не потрібно – фахівець приймає всього кілька годин на день і в деяких випадках відвідує своїх пацієнтів на дому. Оплата невисока, таку роботу найчастіше вибирають жінки.

Оперуючий отоларинголог має заробітну плату в рази вище, але і працює він без свят і вихідних, а найчастіше і понад норму без доплати. Якщо враховувати обсяг роботи, то в державних лікарнях фахівці отримують дуже мало. Трохи краще йдуть справи в приватних установах. Найбільш престижною і прибутковою вважається робота в клініках пластичної хірургії. Однак для отримання такої посади потрібно бути дуже досвідченим і відповідальним лікарем, постійно проходити курси підвищення кваліфікації, відвідувати профільні форуми і з’їзди.

Як отримати посаду?

Раніше після закінчення вищого навчального закладу всі фахівці отримували направлення на роботу. У деяких випадках це було місце проживання майбутнього лікаря, а в деяких-віддалений куточок країни, де відчувається особливо гостра нестача в кадрах. Зараз в основному всі молоді лікарі отримують місце вже в той час, коли проходять інтернатуру.

Якщо ж знайти місце під час закінчення навчання не вийшло, не біда. Є інші варіант працевлаштування. Багато фахівців не бажають затримуватися в росії і відразу їдуть на стажування за кордон. Там вони можуть отримати безцінний досвід, пройти перекваліфікацію і влаштуватися на високооплачувану роботу.