КЛАСИФІКАЦІЯ СПОРТИВНОГО ХАРЧУВАННЯ

6-10-2019

Спортивне харчування – ніщо інше, як харчування, в якому немає нічого зайвого. Наприклад, чистий білок без домішки вуглеводів. Або чисті вуглеводи. Тому недовірливе до нього ставлення абсолютно невиправдано. Рекомендуємо купити найкраще спортивне харчування на сайті GymTraining

Видів спортивного харчування існує кілька:

 1. ПРОТЕЇН
  Те ж саме, що білки. Незамінний при наборі м’язової маси, а також для тих, хто хоче схуднути.

Протеїн в свою чергу ділиться на:

Соєвий протеїн. Містить меншу кількість амінокислот. У сої міститься дуже багато корисних речовин. У продажу зустрічається рідко;


Яєчний протеїн. Має властивість засвоюватися довше інших різновидів. Краще вживати на ніч. Протягом ж дня бажано поєднувати з сироватковим протеїном;


Сироватковий протеїн. Даний тип палиться в рази швидше, ніж інші. Має підвищений вміст амінокислот, що робить його дещо популярнішим за своїх побратимів.
Протеїн, як правило, проводиться у вигляді порошку. Для вживання його розводять водою або молоком.

 1. ГЕЙНЕР
  Порошкова суміш протеїну і вуглеводів, де останні складають приблизно 50-80 відсотків від усієї суміші.

Вуглеводи є джерелом енергії оргазму, тому вживання гейнера корисно перед тренуванням або відразу після пробудження.

Підбирається гейнер так: людині, схильному до зайвої ваги, необхідно вибирати добавки з підвищеним вмістом білків. У протилежній ситуації, доцільніше віддати перевагу гейнеру з підвищеним вмістом вуглеводів. За вартістю гейнер дешевше протеїнів, але зловживати ним не варто.

 1. АМІНОКИСЛОТА
  Амінокислоти-елементи, які грають одну з ключових ролей в побудові м’язів. Можна споживати в комплексі, що буде набагато ефективніше.

Якщо людина активно займається спортом, що амінокислот, одержуваних організмом разом з простою їжею, йому недостатньо. Особливо якщо це силові види спорту, коли організм піддається посиленими фізичними навантаженнями. Амінокислоти, що продаються в магазинах спортивного харчування, створені саме для таких людей.

 1. КРЕАТИН
  Якщо дуже коротко і спрощено, то креатин потрібен для збільшення сил і витривалості. Ця добавка є найдешевшою і самої легкозасвоюваної.

При вживанні креатин потрібно обов’язково запивати водою, так як порошок не дуже добре розчиняється.

Замість висновку: Разом з “класичною їжею” організм отримує безліч незамінних мінералів і вітамінів, які відсутні в спортивні добавки. Тому спортпит – виключно додаток. І замінювати їм повноцінний раціон не можна.