Реставрація зубів фотокомпозитом!!!

9-18-2019

Пацієнт, чоловік 57 років звернувся зі скаргами на дефекти верхніх передніх зубів. В процесі стоматологічного обстеження виявлено карієс жувальних зубів, металеві незнімні протези з облицюванням з пластмаси, які потребують заміни, множинні зубні відкладення. Каріозні порожнини виконані щільним пігментованим дентином, незначна реакція на холод, зондування та перкусія безболезнены. 11 зуб сильно змінений у кольорі.

Для ізоляції робочого поля використовували коффердам. реставрация зубов проводилася наногибридным рентгенконтрастным фотокомпозитом Грандио (Voco). Матеріал пластичний, добре зберігає форму, не прилипає до інструментів, передбачуваний у виконанні кольору і зручний в роботі. Крім того, реставрації Грандио добре поліруються і не мають сіруватого відтінку, притаманного деяким нанокомпозитам. Однак необхідно пам’ятати, що матеріал, чутливий до світла стоматологічного світильника, тому потрібно м’яке освітлення робочого поля. Як адгезивної системи використовували Solobond M техніки тотального травлення згідно з інструкцією до препарату. На поверхні підготовленого зуба 21 проведена реконструкція дентинного шару з корекцією довжини та відтворенням форми мамелонов кольором ОА2 Грандио. Завершальним етапом було оформлення ріжучого краю з допомогою тонкого шару кольору І.

Оскільки тканини 11 зуба сильно пігментовані, відсутня можливість відтворення природного кольору з допомогою стандартних відтінків матеріалу. Для цього поверхню темного дентину вкрили тонким шаром білого опакового відтінку BL Грандио. Подальша реставрація проводилася в тій же послідовності, що і на зубі Мамелоны виконані в межах передбачуваного рівня дентину для можливості відтворення прозорого ріжучого краю з допомогою емалевих відтінків. Кожен шар окремо засвічувався світлодіодною лампою. Після зняття коффердаму проведена корекція прикусу, фінішна обробка і полірування реставрації дрібнозернистими алмазними борами, полировочными дисками і штріпсамі. Остаточна поліровка виконувалася головками Dimanto (Voco) до дзеркального блиску. Пацієнту рекомендовано зняття зубних відкладень, професійна гігієна порожнини рота, лікування каріозних зубів, а також заміна старих протезів і реставрацій.