Що таке біопсія шийки матки

9-1-2021

 

Біопсія шийки матки при ерозії: що таке і як беруть - МОЄ ЗДОРОВ'Я
 

Якщо лікуючий лікар порекомендував вам зробити біопсію шийки матки, значить, у нього були на це вагомі причини.  За результатами гістології він буде зможе поставити достовірний діагноз і визначитися з подальшою тактикою лікування, тому не затягуйте з прийняттям рішення. Щоб допомогти вам впоратися зі страхами і непотрібними емоціями розповімо про процедуру і про те, як ми її проводимо. Також хочемо вам порекомендувати дізнатись більше  все про біопсію шийки матки у нас на сайті.

Під час біопсії шийки лікар отримує зразок тканини (біоптат) з нижнього сегмента матки для подальшого гістологічного дослідження. Вона проводиться гінекологом через кілька днів після закінчення менструації, щоб тканини встигли відновитися до наступного циклу.

Коли проводиться біопсія

Одна з основних завдань гінекології-рання діагностика і профілактика раку шийки матки. Захворювання щороку забирає життя понад 270 тисяч жінок у світі. Найбільш інформативним методом діагностики даної патології є біопсія.

Якщо під час огляду ми виявляємо підозрілі зміни на слизовій шийки матки, то наступним етапом обов’язково вивчаємо їх під гінекологічним мікроскопом – кольпоскопом. Наше завдання візуально оцінити виявлені зони атипії і провести спеціальні діагностичні проби з оцтовою кислотою і розчином Люголя. Під час дослідження можна виявити:

Для установки діагнозу і виключення злоякісної патології будуть потрібні дані гістологічного дослідження. І такий матеріал ми зможемо отримати тільки за допомогою біопсії.

Види біопсії

Залежно від попереднього діагнозу, даних цитологічного дослідження і виявленого масштабу ураження лікуючий лікар вибирає найбільш інформативну і найменш травматичну тактику проведення дослідження.

Радіохвильова

Біопсія шийки матки, проведена радіо-ножем, дозволяє акуратно і без пошкодження навколишніх тканин отримати зразок для дослідження. Після цієї процедури тканини швидко відновлюються і ризик утворення рубців на шийці зводиться до мінімуму.

Лазерна

Ця технологія щадна і використовується зазвичай для видалення кондилом і поліпів. В якості робочого інструменту застосовують лазерний промінь. В іншому хід операції такий же, як і при радіохвильової біопсії шийки матки.

Електрохірургічна

Процедура проводиться за допомогою вольфрамової петлі, по якій протікає електричний струм. Під місцевим наркозом петлею видаляють підозрілі тканини і відправляють на аналіз. Цей метод не застосовується для дівчат, які планують вагітність через його травматичності.

Ножова

При цій маніпуляції застосовується звичайний скальпель, яким січуть підозрілі ділянки, а завершується процедура накладенням швів. Вона найчастіше проводиться під внутрішньовенним наркозом.

Прицільна

Збір матеріалу здійснюється під контролем кольпоскопа. Маніпуляція полягає в висічення невеликих фрагментів слизової шийки матки з подальшим відправленням біоматеріалу на дослідження. Прицільну біопсію проводять при лейкоплакії, карциномі, дисплазії, кондиломах, ерозії і т. Д.