Симптоми алкоголізму

12-23-2020

 

Жіночий алкоголізм є однією з найсерйозніших проблем сучасної наркології. Вже давно відомо, що у представниць слабкої статі захворювання зазвичай протікає важче, ніж у чоловіків. А спровокувати розвиток залежності можуть найрізноманітніші фактори: фізіологічні, генетичні, соціальні та психологічні. Для успішного вирішення такої проблеми, як алкоголізм у жінок, необхідно якомога раніше виявити її і почати боротьбу з нею. Тільки так можна уникнути того колосального шкоди, який здатна завдати тяга до спиртного самої хворої і її сім’ї. Хочемо порекомендувати почитать як вилікувати алкоголізм на сайті в клініці АТОС  у найкращих спеціалістів.

Види жіночого алкоголізму

Постійний-захворювання характеризується дуже частим, як правило, щоденним вживанням алкоголю. Залежна не може кинути пити навіть на короткий проміжок часу.

Періодичний-цю форму захворювання також називають запійним пияцтвом. В даному випадку періоди загострення і ремісії чергуються. Хвора то постійно вживає спиртне, то повертається до звичайного способу життя. У свою чергу, запої діляться на два види.

 • помилкові. В цьому випадку залежна починає випивати з якого-небудь приводу. Це може бути сімейне свято, початок відпустки, відрядження і т.д. Почавши вживати вино, пивні напої або інші види спиртного, залежна протягом якогось часу не може зупинитися. Запої можуть тривати кілька днів або довше. Потім під впливом різних факторів хвора бере себе в руки і повертається до звичайного життя. Зупинити запій може вольове зусилля при усвідомленні неприпустимості своєї поведінки або вплив ззовні. Багато залежні припиняють пити під тиском родичів.
 • істинні. Такі запої ніяк не пов’язані зі святами, відпустками, стресами і т.д. Вони починаються тоді, коли організму вже не вистачає етанолу для нормального функціонування.

Якщо помилковий запій завжди “приурочений” до якоїсь події, то істинний підпорядковується сформованому біологічному ритму.

При тривалій відсутності алкоголю буквально починається ломка і з’являється сильне бажання випити. Як правило, на швидкий розвиток запою можуть вказувати наступні ознаки: підвищена дратівливість, пригніченість, депресивний стан, загальне погіршення самопочуття без явних причин, головні болі.

За типом вживаних міцних напоїв

Альфа-алкоголізм – при такому варіанті алкогольної залежності зазвичай спостерігається щоденне вживання неміцних спиртних напоїв. До них відносяться легкі вина, коктейлі тощо

Бета-алкоголізм-в цьому випадку слабоалкогольні напої вживаються періодично, час від часу. Можливий варіант, коли людина в робочі дні не п’є зовсім, але розслабляється по п’ятницях або у вихідні. Так нерідко розвивається пивний алкоголізм у жінок.

Гамма-алкоголізм-такий варіант передбачає зловживання міцними напоями: горілкою, віскі, коньяком і т.п. Часто протікає в форматі запоїв.

За вираженістю проявів

Таємний. При даній формі жіночого алкоголізму хвора намагається приховати своє патологічний потяг до спиртного. Це особливо характерно для тих, хто тільки починає пити і боїться зіткнутися з соціальним неприйняттям згубної звички.

Так як залежна вживає алкоголь таємно, пристрасть до спиртного може довгий час залишатися непомітним навіть для членів сім’ї.

Явний. В цьому випадку моральна деградація особистості вже виражена настільки, що хвора не вважає за потрібне приховувати свою потребу в спиртному і випиває без будь-якого сорому або незручності.

Ознаки жіночого алкоголізму

 • патологічна тяга до спиртного – симптомом жіночого алкоголізму є часте бажання випити. На ранніх стадіях хвороби воно супроводжується пожвавленням, радістю перед застіллям, зустріччю з подругами або іншими подіями, які будуть супроводжуватися прийомом алкоголю.
 • розвиток толерантності-у міру прогресування захворювання з’являється здатність не п’яніти від великих доз спиртного. Наприклад, при пивному алкоголізмі жінка може випити кілька літрів напою і залишитися умовно тверезою.
 • поява похмілля – абстинентного синдрому) – його симптомами є психосоматичні розлади (нудота, слабкість, головні болі, дратівливість) при відсутності звичної дози алкоголю.
 • помітний стан сп’яніння-супроводжується порушеннями координації, зміною поведінки (плаксивістю, балакучістю, сміхотливістю), характерним запахом спиртного з рота. На наступних стадіях приєднуються такі симптоми жіночого алкоголізму, як тремтіння рук, набряклість обличчя, мішки під очима.
 • алкогольна деградація особистості-на пізніх стадіях жіночого алкоголізму хвора втрачає інтерес до своєї зовнішності, сімейних справ, професійних обов’язків, часто кидає роботу. На цьому етапі відсутня самокритика: хвороба заперечується, їй не надається великого значення. Стають все більш помітними такі ознаки алкоголізму у жінок, як зниження пам’яті та інтелекту.

Стадії жіночого алкоголізму

Жінка і алкоголь-проблема, яка не з’являється раптово. Хвороба прогресує поступово: від появи перших симптомів до запущених форм може пройти кілька років. Виділяють три основні стадії алкоголізму у жінок.

 • на першій з’являється психічна залежність від спиртних напоїв. Ознакою алкоголізму у жінки стає потреба випити. Спочатку бажання начебто виправдано зовнішньою ситуацією: необхідністю відзначити свято, зняти стрес. У міру прогресування захворювання хвора перестає шукати будь-якої привід для випивки, починає вживати спиртне практично постійно, при цьому заперечує свою хворобу і відмовляється пройти лікування. Якщо його вчасно не почати, алкогольна залежність переходить на наступну стадію.
 • на другій стадії жіночого алкоголізму виникає фізична потреба в прийомі спиртовмісних напоїв. Захворювання часто протікає спочатку з помилковими, потім з істинними запоями. Опіоїдні рецептори в головному мозку постійно вимагають нову дозу алкоголю, а при її відсутності починається похмілля: хвору переслідує головний біль, нудота, перепади настрою. Алкоголізм у жінок формує толерантність до неміцного спиртного, в результаті спостерігається перехід на напої з великим градусом. Одночасно розвивається ураження внутрішніх органів: панкреатит, виразкова хвороба, гепатит і цироз печінки, безпліддя і т.д. При алкогольній залежності підвищується ризик отримання травм в стані сп’яніння, зараження венеричними захворюваннями на тлі загальної моральної розбещеності.
 • на третій наслідки пияцтва стають найбільш вираженими. Організм перестає нормально функціонувати, особистість стрімко деградує. Характерною ознакою жіночого алкоголізму стає швидке сп’яніння навіть від невеликих доз спиртного. Хвора втрачає роботу, а іноді і сім’ю. На тлі алкогольної залежності розвиваються гострі психози (біла гарячка).

Лікування

Жіночий алкоголізм, як з ним боротися? в першу чергу, важливо звернутися за допомогою до досвідченого фахівця-нарколога. Чим раніше вдасться зробити це, тим більше шансів на успішне лікування. Проблема полягає в тому, що на ранньому етапі більшість хворих не усвідомлюють свою патологічну тягу до спиртного і відмовляються від медичної допомоги.

Навіть найближчі родичі можуть довгий час нічого не знати про згубну пристрасть до міцних напоїв, якщо залежна ретельно приховує симптоми і ознаки жіночого алкоголізму. Але навіть коли таємне стає явним, члени сім’ї не звертаються до лікаря, намагаються впоратися з проблемою самостійно шляхом розмов, переконань, ультиматумів, погроз. Часто ці заходи не дають бажаного ефекту.

1 вся справа в тому, що при прогресуванні захворювання позбутися від алкогольної залежності жінці, нехай навіть і сприйняла аргументів близьких, дуже важко. Самостійно впоратися з фізичною тягою до спиртного вдається не всім.

Щоб вилікувати жіночий алкоголізм і не допустити незворотних наслідків для здоров’я і моральної деградації особистості, потрібен комплексний підхід. Пам’ятайте, що мова йде не просто про неправильне, асоціальному поведінці, а про справжнє захворювання. Саме тому жіночий алкоголізм повинен лікувати лікар. Оптимальне рішення-звернутися в спеціалізовану клініку, де працюють досвідчені наркологи.

Зазвичай лікування жіночого алкоголізмуПередбачає поєднання декількох методів.

 • психотерапія-лікар проводить бесіди з залежною і її родичами, робота з психологом ведеться в групах або індивідуально. Курс психотерапії спрямований на створення установок на тверезий спосіб життя, повна відмова від алкоголю. Паралельно проводиться терапія депресивно-тривожних розладів.
 • медикаментозна терапія-включає використання препаратів для детоксикації організму, полегшення абстинентного синдрому. Лікування може припускати прийом сорбентів, знеболюючих, спазмолітиків і т.д. При відсутності протипоказань проводиться лікарський кодування від алкоголю. Хворий вводять препарат, який при вживанні вина, пивних, міцних або інших спиртних напоїв викликає виникнення неприємних і хворобливих відчуттів.
 • фізична, психічна і соціальна реабілітація – лікування жіночого алкоголізму вимагає тривалого відновлення під періодичним лікарським контролем. Це допомагає уникнути зривів і остаточно позбутися згубної звички.