Як вибрати протипролежневі матраци

7-31-2021

Пролежні являють собою серйозну проблему для лежачих хворих.  В цьому випадку для забезпечення якісного догляду застосовуються https://baldinelli.ua/reabilitaciya/protivoprolezhnevye-matrasi. Вони захищають від застійних явищ і забезпечують підтримку для організму. Протипролдежневі пристосування бувають різних видів і призначень.

Особливості вибору

Конструкція протипролежневого матраца не повинна завдати шкоди хворій людині. Навантаження повинна бути рівномірно розподілена. Це сприяє зменшенню хворобливих відчуттів в м’язах і захищає від виникнення пролежнів. Матраци слід купувати за рекомендацією лікаря. Спеціаліст може підказати, який варіант вибрати для правильного профілактичного впливу. Протипролежневий матрац підходить далеко не завжди. Є захворювання і травми при яких рекомендується тільки тверду основу.

Важливо правильно підібрати підходящу конструкцію, в іншому випадку можна спровокувати ще більші проблеми. У процесі підбору слід враховувати такі фактори:

  • вибір продукції, що має необхідну сертифікацію. Даний виріб прослужить більш тривалі терміни.
  • необхідні гіпоалергенні матеріали-полівінілхлорид і пінополіуретан. Ці матеріали швидко висихають і легко піддаються чищенню.
  • перед придбанням виробу, важливо оглянути його на наявність заломів і пошкоджень.
  • правильні габарити матраца сприяють правильному розташуванню хворого і здоровому сну. Виріб не повинен бути більше ліжка, так як це не забезпечить необхідну циркуляцію повітря. Занадто маленькі параметри викличуть особливі незручності для хворого.

При виборі динамічної констуркції, потрібно перевірити звук. Він не повинен перевищувати 5-10 дб. На кожному матраці вказується такий параметр, як вантажопідйомність. Тому при покупці виробу, необхідно розраховувати вагу. Має значення система обдування. Це мікроскопічні отвори, що створюються спеціальним лазером. Обдув дозволяє створити сприятливий мікроклімат. Це необхідно для повних і сильно потіють людей. Важливо підбирати гіпоалергенний матеріал.

Різновиди матраців

Спеціальні матраци-це комплексні системи для розслаблення м’язів пацієнтів, що мають різні захворювання.

Протипролежневі матраци бувають двох типів. Статичні не вимагають джерел електроживлення і є автономними конструкціями. Вони підходять для пацієнтів, які змушені дотримуватися постільного режиму тимчасово. Його поверхня сприяє рівномірному розподілу тиску. Завдяки цьому тіло добре підтримується. Статичні конструкції використовуються в періоди після операцій для профілактики пролежнів.

Динамічні відрізняються складністю в застосуванні. Такі конструкції мають лікувальні властивості. Їх рекомендують для знерухомлених людей або для тих, хто має обмеження в рухах.

Пристрій матраца дозволяє змінювати тиск на різні області. Це допомагає виконувати масаж для окремих частин тіла. При використанні такого обладнання виходить підтримувати хороший кровотік, знімати напругу в м’язах і знижувати хворобливі відчуття.

Комірчасті матраци підходять для пацієнтів, які мають невелику вагу. Їх використовують при пролежнях на початковій стадії. Велика кількість осередків, створюються за допомогою спеціального компресора. Це сприяє поліпшенню кровотоку і нормалізації самопочуття.

Трубчасті вироби застосовуються для людей, що знаходяться на 3 і 4 стадії хвороби. Такі конструкції необхідні при вазі від 120 кг.матраци виробляються з секції трубок, з’єднаних механізмом управління тиском. Трубки наповнюються повітрям по черзі, що