Як вибрати тенісний стіл

10-18-2021

Настільний теніс вельми популярний практично у всіх верств населення. У нього грають вдома і на дачі, в школах і санаторіях, в зонах відпочинку офісних центрів, столи встановлюються в різних спортивно-розважальних клубах. Хочемо порекомендувати замовити найкращий тенісний стіл на сайті https://raketka.kiev.ua/, тут тільки найкращі варіанти .

Гра розвиває витривалість, координацію рухів, окомір, дозволяє активно відпочивати, підтримувати фізичну форму. Вона підходить для дітей і дорослих, як молодим, так і літнім. Грати можна удвох, вчотирьох або навіть поодинці, якщо вибрати відповідний для цього стіл.

Які параметри столу для настільного тенісу потрібно розглядати при виборі моделі?

Для початку потрібно визначити, куди ви плануєте встановити стіл – в приміщення або на вулицю.

Для гри в настільний теніс в приміщеннях випускаються столи з поверхнею з дсп, лдсп і мдф – нерідко з меламіновим покриттям. Такі столи не рекомендується ставити на відкритому повітрі. Вони бояться вологи, прямих сонячних променів, перепадів температур і вологості. Покриття може втратити колір, покоробитися, перекоситися і зробити стіл не придатним для гри.

Тому, якщо ви хочете все ж придбати такий стіл для гри на вулиці, то його краще встановлювати в тіні, а під час опадів складати і прибирати в приміщення. Або ж накривати спеціальним чохлом.

Для гри на відкритому повітрі виготовляються столи, що отримали назву всепогодних.

Всепогодний стіл для настільного тенісу не боїться опадів, не вицвітає під сонячними променями, йому не страшні перепади температур. Щоб гілки, пісок із землею не пошкодили ігрову поверхню, рекомендується накривати його чохлом. Стільниці таких столів виготовляються, як правило, з алюмінію, в тому числі, з меламіновим покриттям.

1 особняком в ряду всепогодних столів стоять антивандальні моделі. Це масивні столи з основою з алюмінію, штучного каменю або бетону, нерозбірні, що встановлюються стаціонарно в парках, на вулицях, у дворах.

Стільниця для тенісного столу повинні бути абсолютно рівною, без подряпин, відколів і вм’ятин; забезпечувати рівномірний відскік м’ячика в будь-якому місці. Чим товщі стільниця, тим краще ігрові характеристики столу, але тим він важче і дорожче. Для аматорських столів оптимальною вважається товщина покриття в межах 12-18 мм. Важить такий стіл від 40 до 100 кг.

Кращі характеристики демонструють покриття з дсп, лдсп, мдф, алюмінію, вологостійкої фанери і дерев’яного масиву. Останній варіант дуже дорогий і рідко використовується для аматорських столів.

Найчастіше для аматорських столів використовують дсп, лдсп, мдф, часто — з меламіновим покриттям, що надає основі вологостійкість і зносостійкість. Вони відрізняються оптимальним співвідношенням ціни і якості. Покриття з дсп встановлюються тільки в приміщеннях. Решта можна акуратно використовуватися на вулиці.

Покриття з алюмінію вважається кращим в аматорському класі, такий стіл універсальний, його можна ставити як на вулиці, так і в приміщенні. Він довговічний, володіє відмінними ігровими якостями. Але коштує дорожче своїх “побратимів” з деревною основою. Майже також гарні столи зі спеціальної вологостійкої фанери. Вони дешевше алюмінієвих і ненабагато поступаються в якості відскоку м’яча алюмінієвим столам. Хоча і менш довговічні.

Столи з пластиковим покриттям легкі, універсальні, відносяться до економ – класу. Як правило, зміцнюються по периметру алюмінієвим профілем для надійності.

Не так давно на ринку з’явилися столи з композитних матеріалів, з покриттям з декількох шарів, найчастіше, алюмінію, меламіну і пластика. Ці столи надійні і довговічні, відрізняються доступною ціною.

Стільниця може бути зеленого, синього, сірого або коричневого кольору. Матова або блискуча. Матові поверхні краще, вони зручні для гри при будь-якому освітленні, на вулиці або в приміщенні.

Аматорські столи, як правило, складаються. Є варіанти, в яких можна одну половину встановити у вертикальне положення і грати в поодинці. Інші моделі просто складаються, дозволяючи стіл прибрати і звільнити місце, перемістити для зберігання або на інше місце установки.

Більшість моделей забезпечується транспортувальними роликами. Колеса можуть бути пластиковими, гумовими, одинарними або подвійними. Добре, якщо ролики забезпечені гальмом. На установку столу вони не впливають, але переміщати і зберігати стіл з ними зручніше.

Деякі моделі тенісних столів можна відрегулювати по висоті. Це зручно, якщо столом будуть користуватися не тільки дорослі, а й підлітки.

Ще одне корисне пристосування-компенсатор висоти ніжок, призначений для корекції нерівностей підлоги або грунту. Якщо таких пристроїв на ніжках немає, то вирівнювати доведеться підлогу. В іншому випадку, нерівна установка призведе до викривлення каркаса, а потім і самої стільниці.

Часто столи аматорського класу поставляються вже з сітками, причому, незнімними. Якість сітки безпосередньо залежить від класу столу. Чим дешевше стіл, тим дешевше сітка. Тому, якщо є можливість, то краще купити стіл без сітки, а якісну сітку купити окремо. Біля столів верхнього цінового сегмента сітки досить якісні для аматорської гри.

На вартість столу безпосередньо впливає якість матеріалів, з яких він виготовлений. Каркас з нержавіючої сталі коштує дорожче алюмінієвого. Покриття з лдсп дорожче пластикового. Моделі з металевою окантовкою стільниці дорожче тих, що без окантовки. Додаткові пристосування у вигляді гальм на роликах, системи для зберігання м’ячиків і ракеток теж здорожують конструкцію.

Купуючи тенісний стіл, вирішите для себе, який функціонал вам дійсно потрібен. Стіл купується на багато років, і чим ретельніше ви підійдете до його вибору, тим більше шансів, що залишитеся задоволені покупкою.