Як вилікувати від алкоголізму

6-3-2020

У тих, хто живе пліч-о-пліч з питущими людьми, виникає маса питань, і головні – як вилікувати «назовсім» і чому часто нічого не виходить. Подивимося, у які способи люди традиційно вірять і чи можна взагалі так лікувати алкоголізм. Також хочемо вам порекомендувати почитати про допомога при алкоголізмі

Дистанційно

На жаль, щодо спроби лікувати «за фото» відповідь однозначна: це неможливо. Ніякого відношення до лікування це взагалі не має, хіба що до магії, а може, і до шахрайства. Анонімно лікуватися можна, заочне лікування – спекуляція. Адже ніхто не береться лікувати без відома хворого на гіпертонію, гастрит або мігрень. Алкоголізм – це не звичка, не розбещеність і не пристріт, а справжнісіньке захворювання, найбільш частий вид наркологічної залежності. Щоб лікувати такого (і будь-якого іншого) хворого, потрібно його фізична присутність, а насамперед – згода та готовність, інакше толку не буде: алкоголізм не лікується однією пігулкою, яку можна підсунути нишком, його не відріжеш під наркозом.

Травички

Настрадавшись з питущими чоловіками, дружини нерідко пробують «бабусині» кошти – додають їм у їжу або випивку порошки з певних трав. Тих потім нудить, відкривається пронос, з’являється повний букет симптомів, характерних для отруєння, – розрахунок на те, що людина подумає, ніби це від спиртного, і злякається. Ставлення лікарів до всього цього різко негативне не тільки з-за безглуздя, але і з-за небезпеки – в результаті такого «лікування» під ударом виявляються внутрішні органи людини, в тому числі нирки і печінку, у алкоголіків і так добряче зношений і вразлива. Використовувані рослини можуть бути смертельно небезпечними, як, наприклад, морозник, який ні в якому разі не можна застосовувати внутрішньо.

Кодування

Це реальний спосіб, який лікарі використовували протягом багатьох років. Однак зараз в стандарт лікування, затверджений Моз, він не входить і в державних наркологиях його не використовують – закодуватися або «зашиться» тепер можна тільки в приватних медустановах за гроші.

Але чому, адже так лікували алкоголіків ще в СРСР? Справа в тому, що кодування засноване на стресової терапії – на навіюванні пацієнтові страху перед спиртним. При цьому проблеми, які людина «запивав» алкоголем, нікуди не поділися, а іншого способу вирішувати їх у нього немає (інакше б не почав пити). В результаті – зрив. По суті це як заборону хворій людині хворіти. Таким чином, адекватним способом лікування кодування і тому подібні речі сучасні лікарі не вважають. Багато здивуються і згадають приклади, коли «допомагало». Наркологи ж пояснюють, що зупинити алкоголізм таким чином виходило лише у тих пацієнтів, хто вірив у результат – тобто спрацьовував ефект плацебо. На жаль, часто тимчасово.

Виліковне це?

Один з найпопулярніших і болючих питань про алкоголізм: виліковне це? Лікарі зазвичай відповідають негативно, що змушує деяких опускати руки. І даремно. Якщо говорити про повне вилікування – наприклад як у випадку з грипом або ангіну, – то в такому розумінні алкоголізм дійсно вилікувати не можна: хворий на все життя залишиться в групі ризику.